پنج شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٤

راه اندازی رشته فلوشیپ ستون فقرات و ضایعات نخاعی


رئیس  انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران از راه اندازی رشته فلوشیپ ستون فقرات و ضایعات نخاعی با مجوز وزارت بهداشت خبر داد و گفت: پذیرش این رشته از مهر ۹۵ آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید منصور رایگانی در نوزدهمین کنگره انجمن طب فیزیکی و توانبخشی اظهار کرد: با راه اندازی این رشته به عنوان اولین دوره آموزشی فلوشیپ ضایعات نخاعی در کنار رشته توانبخشی می توان به ارایه خدمات بهتر و جهت دار به بیماران در سال های آینده امیدوار بود.

وی همچنین از تشکیل شورای راهبردی توانبخشی خبر داد و افزود: به این ترتیب شاهد تحولات زیادی در زمینه خدمات توانبخشی خواهیم بود چرا که اگر حلقه توانبخشی در زنجیره سلامت نادیده گرفته شود در سایر بخش ها نیز موفق نخواهیم بود.

رایگانی همچنین تغییرات صورت گرفته در زمینه رشته توانبخشی در طرح تحول سلامت را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: در چارچوب طرح تحول سلامت تعرفه های خدمات توانبخشی مورد توجه قرار گرفته و این خدمات کددار شده اند و بخش بیشتری از این خدمات تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته است.

رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی همچنین به تدوین برنامه بستری بیماران در حوزه توانبخشی اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری این برنامه به مراکز درمانی ابلاغ شود چرا که تعریف جایگاه بخش بستری توانبخشی در بیمارستان ها و مراکز درمانی سبب رفع بسیاری از چالش ها و مشکلات بیماران می شود.

رایگانی وظیفه دست اندرکاران و متخصصان رشته توانبخشی را یادآور شد و افزود: متخصصان این رشته باید به سه مسئله طبیعی تر درمان کردن، مقرون به صرفه بودن درمان ها و کمتر تهاجمی بودن درمان ها توجه ویژه داشته باشند و جهت گیری های درمانی خود را به این سه موضوع معطوف دارند.

         1811 :تعداد نمایش