شنبه ٣ مهر ١٣٩٥

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بنیاد شهید و امور ایثارگران


وزیر بهداشت و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز یادداشت تفاهمی را به منظور گسترش خدمات و ساخت مراکز توانبخشی در کشور امضا کردند.

بر این اساس وزارت بهداشت مجوزهای لازم را برای تاسیس بیمارستان های توانبخشی در بنیاد شهید صادر می کند و این مراکز با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی در استان ها و موسسه ایثار وابسته به بنیاد شهید اداره می شوند و علاوه بر هم افزایی این دو دستگاه در اداره این مراکز، نظارت عالی بر کیفیت خدمات این مراکز نیز به عهده وزارت بهداشت است.
مراکز توانبخشی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان به تدریج در مراکز همه استان های کشور ساخته می شود و تاکنون 10 مرکز از این تعداد به اتمام رسیده و تا پایان امسال پنج مرکز نیز نیز افتتاح می شود.
علاوه بر جانبازان و خانواده های شهدا، همه بیماران ضایعات نخاعی، قطع عضو، افراد دچار سکته های مغزی و قلبی، بیماران ارتوپدی می توانند از خدمات بیمارستانها و مراکز توانبخشی بنیاد شهید استفاده کنند.
بر اساس این تفاهمنامه، مراکز توانبخشی بنیاد شهید مبتنی بر نظام ارجاع از خدمات مراکز اورژانس،خدمات پاراکلینیک، جراحی و بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های عمومی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی استفاده می کنند.

 

 

 

 

 

  

http://www.behdasht.gov.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=24&fkeyid=&siteid=1&pageid=1508&newsview=151610

http://www.isaar.ir/doc/gallery/fa/180851//

http://shafaonline.ir/fa/news/124491/

         1351 :تعداد نمایش